marți, iunie 16, 2026
spot_img
AcasăSporturiBaschetbalistele tricolore revin astăzi în Sala Sporturilor din Constanța

Baschetbalistele tricolore revin astăzi în Sala Sporturilor din Constanța

Naționala feminină a României dispută al doilea meci din campania de calificare la EuroBasket 2025, împotriva Slovaciei

La trei zile distanță după victoria cu Islanda, naționala feminină de baschet a României revine în Sala Sporturilor din Constanța pentru al doilea meci din campania de calificare la Campionatul European din 2025. Tricolorele întâlnesc, de la ora 18.00, reprezentativa Slovaciei și speră să bifeze al doilea succes din Grupa F.

Cele două echipe au început total diferit actualele preliminarii, România câștigând fără emoții în fața islandezelor, cu 82-70, în timp ce slovacele au cedat fără drept de apel în Turcia, cu 40-75. Astfel, cu patru jucătoare de la CSM Constanța în lot, Alina Podar, Gabriela Irimia, Bianca Fota și Anisia Croitoru, pleacă din postura de favorită în confruntarea din această seară, mai ales că mizează și pe sprijinul publicului.

RELATED ARTICLES

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.